Basur memesini ne kurutur ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Günümüzde neredeyse her hastalığın bir çözümü vardır. Hemoroid için de bazı çözümler vardır. Basur memesini ne kurutur biliyor musunuz ?

Basur memesini kurutmak için modern tıpta birçok seçenek vardır. Ama öncelikle doktora gitmeye çekinenlerin basur tedavisi için uyguladıkları bazı yöntemlere temas etmek gerekir.

Hint yağı bitkisi

Basura mucize çözüm olarak bazı platformlarda öne sürülen Hint yağı bitkisi Hindistanda yetişen ve sütleğengiller familyasından çalı-ağaç arası bir bitkidir. Bu bitkinin tohumlarında zehirli bir madde olan risin vardır ve bu tohum su ile yutulunca müshil etkisi yapar.

Çok dikkatli kullanılması gereken ve öldürücü özelliği olan bir bitkidir. İşin uzmanı olmayanlar için faydadan çok zarar getirecek bir bitkidir.

İbrahim Saraçoğlu basur kürü

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu basur için çoban çantası kürünü tavsiye etmektedir. Kür bir tutam çoban çantası bitkisi kaynamakta olan bir bardak miktarı suya atarak ve 5 dakika kısık ateşte kaynatarak hazırlanmaktadır. Ilıyınca suyu süzülür ve içilir. Bu kür günde bir kere ve bir ay boyunca uygulanır.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu basur kanaması olanların kan sulandırıcı ilaç ve yiyeceklerden uzak durmasını ve acı baharattan, kahveden kaçınılmasını tavsiye etmektedir. Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu basur için aç karnına dereotu yenmesini ve kabız olmamak için zeytinyağlı pırasa gibi sebze yemeklerinin yenilmesini de tavsiye etmektedir.

Patlıcan ile basur tedavisi

Patlıcanın baş tarafındaki yeşil yaprağımsı kısımları kaynatılıp içilince basura iyi geldiği söylenmektedir. Bunun için 10-12 adet patlıcan gerekir. Yeşil kısımları suya atıldıktan sonra patlıcanın esas kısmı yemeklerde kullanılabilir çünkü patlıcan kürü için gerekli değildir.

Patlıcanın yeşil kısımları bir litre suda kaynatılır ve elde edilen su 5 parçaya ayrılarak günde bir bardak içilir.

Basur memesini ne kurutur ?

Yukarıda anlatılan yöntemler basur memesini kurutmada yüzde yüz çözüm sağlamazlar. Basur memelerinin şiştiği dönemlerde ağrıyı azaltan ve kayganlık sağlayan kremler vardır. Bu kremler basuru tam tedavi etmeseler de tedavi sürecinin daha rahat sürdürülmesine yardım etmektedirler.

Basur memesini kesin kurutacak yöntemler ise şunlardır:

Basur memesini boğma

Basur memesi aslında şişmiş bir toplardamardır. Bu toplardamarın şişen kısmı boğdurulur ve meme kurutulur.

Lazer tedavisi

Günümüzde lazer tedavisi basur memesini eritmek için de kullanılmaktadır. Kısa süren bir tedavidir.

Elektrikle yakma

Basur memesi elektrikle yakılır. (Asla evde kendiniz denemeye kalkmayınız, bildiğimiz elektrik voltajı değildir)

Skloterapi

Varis tedavisinde de uygulanan bir yöntemdir. İğne ile basur memesine bir sıvı enjekte edilir. Basur memesi birkaç gün içinde nasır gibi olur ve kurur.

Bu tedaviler sağlık kuruluşlarında ve sadece başlangıç ve orta seviyedeki basur memeleri için uygulanmaktadır. Basur hastalığı son evreye ulaşmış ise memenin ameliyatla alınması gerekir.

Yorum yapın