Bepanten basura iyi gelir mi ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Bepanten (aslı Bepanthen diye yazılmaktadır) neredeyse her cilt sorununda kullanılan bir krem idi. Daha sonra üretici firma kremin ismini Bepanthol olarak değiştirmiştir. Peki Bepanten basura iyi gelir mi ?

Bepanten cildi besleyen, onaran, nemlendiren ve rahatlatan bir kremdir. Bu özellikleri itibariyle bebeklerdeki pişiklerden, yatalak hasta yaralarına, egzamadan, olağan cilt bakımına kadar farklı amaçlarla kullanılmaktadır.

Üretici firma Bayer, ürünün ismini değiştirdikten sonra farklı amaçlar için kremin formülünde ufak değişiklikler yaparak ürünü farklı varyasyonlarda piyasaya sürmüştür.

Dudak bakım kremi

Dudakların kuruması ve çatlaması pek çok hanımın ortak derdidir. Bepanthol dudak bakım kremi günde iki üç kere dudaklara sürüldüğünde nemli tutmakta ve kurumayı, çatlamayı önlemektedir.

Pişik önleyici merhem

Firmanın belki de en çok sattığı ve kullanıcıların da memnun kaldığı bir üründür. Cildi hızlı bir şekilde onardığı ve bez bölgesini rahatlattığı için kategorisindeki en iyi pişik kremlerden biridir.

Onarıcı bakım merhemi

Cildini ihmal edenler veya vücudunun bazı bölgeleri aşırı kuruyanlar için üretilmiştir. Mesela dirsek, topuk ve diz bölgelerinde kuruluk aşırı derecededir. Onarıcı bakım merhemi bu tür kullanımlar içindir.

Cilt bakım kremi

Genel amaçlı ve ProVitamin B5 destekli bakım kremidir. Vücuduna özen gösterenler içindir.

Vücut losyonu

Etkisi hafif bir üründür. Duştan çıktıktan sonra vücudun nemini korumak için kullanılır.

F vücut losyonu

Kuru bir cilde sahip olanlar için üretilmiş losyondur. Duştan sonra kullanılır.

SensiDaily vücut kremi

Hassas ciltler için üretilmiş genel amaçlı cilt bakım kremidir.Krem zeytinyağı ve seabuckthorn yağı gibi yağlarla desteklenmiştir.

Sensiderm kaşıntı giderici krem

Diğer ürünler gibi bu krem de kortizon içermez.  Egzama, dermatit, aşırı kuruluk gibi sorunlar yaşayanların kullanabilecekleri bir kremdir. Bu krem ciltte bir bariyer oluşturarak kaşıntıyı azaltır.

Bepanten basura iyi gelir mi ?

Makat bölgesinde ağrı, kaşıntı gibi bir sorununuz var ise Bepanten kullanmanız halinde bir derece rahatlama olacaktır. Bepanten bir basur kremi olmamakla birlikte şikayetlerin azalmasına katkıda bulunacaktır. Ama piyasada basur için daha etkili kremler olduğunu belirtmek gerekir.

Basur için Bepanten kullanılacaksa Sensiderm kaşıntı giderici krem veya SensiDaily vücut kremi daha etkili olacaktır.

Objektif bir değerlendirme yapmak gerekirse Bepanten basura iyi gelir ama yeterli etkiye sahip olmaması muhtemeldir. Basur sorununuz var ise basur üzerine üretilmiş kremler var onları kullanmanız daha faydalı olur.

Eğer kişide basur değil sadece makat kaşıntısı veya makat çatlağı var ise Bepanthol Sensiderm kaşıntı giderici krem etkili olabilir. Makat kaşıntısının nedeni mantar ise mantar kremi kullanmak gerekir kaşıntı giderici krem çare olmayacaktır.

İLGİLİ YAZILAR:

Basura iyi gelen kremler

Sarımsak basura iyi gelir mi ?

Basur otu nedir?

Basura Teramisin sürülür mü ?

Basura vazelin sürülür mü ?

Basur memesi nasıl içeri itilir ?

Basur memesini ne kurutur ?

Basur memesini iğne ile patlatmak

Evde oturma simidi nasıl yapılır ?

 

Yorum yapın