Anestol basura iyi gelir mi

Photo of author

By Bilgio.Net

Basur acısını azaltmanın en çabuk yolu bölgeyi krem ile uyuşturmaktır. Peki Anestol basura iyi gelir mi ?

Anestol pomad bir kere kullananlar daha sonra daha farklı amaçlar için de kullanma eğilimine girmektedirler. Bunun sebebi hafif derecede de olsa Anestol’un deriyi uyuşturma etkisi olmasıdır. Acıma hissinin veya kaşıntı hissinin yara iyileşene kadar azalmış olması kişide önemli derecede rahatlama sağlamaktadır.

Bu yüzden hemoroid, makat çatlağı ve deride oluşan genel çatlaklar için üretilmiş olan Anestol başka cilt sorunları için de kullanılmaktadır.

Anestol basura iyi gelir mi ?

Anestol basur ağrılarını azaltmaya yardımcı olur fakat ne yazık ki basuru tedavi ederek ortadan kaldırmaz. Basur gayet inatçı bir hastalık olup ağrı kesici kremler sadece şikayetleri azaltmaya yaramaktadır. Basurun kalıcı tedavisi için hastalık hangi evrede ise ona göre bir tedavi planı uygulanmalıdır.

Meme haline gelmiş toplardamar yoğun derecede acı verdiği için basur ataklarında anestezi özelliği olan kremlerin kullanılması zaruridir. Basur memesinin, otururken, kalkarken veya kişinin herhangi bir hareketinde giysi veya makata sürtünme esnasında duyulan yoğun acının düzeyini biraz olsun azaltabilmek için günde birkaç kere Anestol pomad sürülür.

Anestol pomad basur acısını azaltır ama basur memesinin küçülmesine, damarın büzülmesine veya damar içi iltihabın giderilmesine bir etkisi yoktur. Daha da önemlisi basur krem sürülerek iyileşen bir hastalık değildir.

Basura ne iyi gelir ?

Basur ataklar halinde gelişen ve bazı dönemlerde ciddi derecede rahatsızlık veren bir hastalıktır. Atak sonralarında basur hastalığının gerilediği görülür ama bu durum sonraki atağa kadar yaşanan geçici bir durumdur.

Hastalığın tedavisi için öncelikte yaşam ve beslenme tarzında bazı değişikliklere gitmek ve basura yol açan sebepleri ortadan kaldırmak gerekir.

Hasta öncelikle beslenme alışkanlığında bir dizi değişikliğe giderek kronik kabızlık veya ishal gibi sorunları var ise bunları gidermelidir. Kronik olarak kabız olmaya meyilli olan kişiler hazır gıda ve et mamülleri tüketimini azaltarak yoğun olarak lif içeren sebze ve meyvelerin tüketimini artırmalıdır.

Lifler su tutma özelliğine sahiptir ve bu özellikleri nedeniyle dışkının yumuşak olmasını sağlarlar. Kabızlık dışkının sertleşmesine yol açar ve sert kıvamda dışkılamak basur hastalığının ilerlemesine yol açar.

Basur hastaları ayrıca makatına baskı uygulanan eylemlerden de uzak durmalıdır. Uzun yolculuklar, TV, bilgisayar başında uzun süre oturmak, yük kaldırmak bu eylemlere örnektir. Hasta fazla kilolu ise kilosunu azaltmalı ve fiziksel olarak daha aktif bir hayatı tercih etmelidir.

Basur hastalığının her evresinde farklı b,r tedavi seçeneği bulunmaktadır. Hastalığın başlangıç evrelerinde basur memesinin zehir ile kurutulması, bant ile yapıştırılması, toka ile boğulması, lazer ile küçültülmesi gibi daha acısız tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Basur hastalığında Anestol nasıl kullanılır ?

Krem sürmeden önce sıcak suya oturup birkaç dakika beklemek kremin ağrı kesici özelliğini artıracaktır. Bu yüzden anestol pomal her oturma banyosundan sonra sürülmelidir. Krem sürmeden önce bölge iyi temizlenmelidir.

İLGİLİ YAZILAR:

Basura iyi gelen kremler

Sarımsak basura iyi gelir mi ?

Basur otu nedir?

Basura Teramisin sürülür mü ?

Basura vazelin sürülür mü ?

Basur memesi nasıl içeri itilir ?

Basur memesini ne kurutur ?

Basur memesini iğne ile patlatmak

Evde oturma simidi nasıl yapılır ?

 

Yorum yapın